Átmeneti időszakban használja a klíma időzítőjét!
Októberben és áprilisban a nappalok még, vagy már melegek, de az éjszakák már, vagy még hidegek, ezért a klímás fűtésre csak estétől reggelig van szükség. Ez a fajta, szakaszos fűtési igény, a hálószobákra télen is jellemző, főleg olyan lakásban, vagy családi házban, ahol a hálószobák az emeleten vannak, ahová amúgy is felszáll a meleg levegő.
A bekapcsolt és kikapcsolt készenléti állapotban is van fogyasztása a klímának, hiszen a karterfűtés fagypont körül automatikusan bekapcsol,
hogy a kopresszorban lévő olajat melegen tartva biztosítsa a gép gyors indítását szükség esetén.
Bekapcsolt készenléti állapotban, ha pillanatnyilag nincs igény a fűtésre, bizonyos típusoknál a csepptálca fűtés is fagypont alatt automatikusan üzemel,
illetve a beltéri ventilátor alapjáraton forog, aminek kicsi a fogyasztása,
de ha azt vesszük, hogy minden évben van 2-3 olyan hónap, amikor napközben nincs rá szükség, akkor könnyen összejön az évi 1000 felesleges üzemóra.
Ha
téliesített, vagy fűtésre optimalizált klímája van
és pár hónapig, vagy akár hetekig nem használja télen, akkor javasom, hogy áramtalanítsa.
Az átmeneti időszakban, illetve a nappal nem használt hálószobákban pedig egész télen javaslom, hogy használja a klíma időzítőjét!
Minden klímán van időzítő és ha olyan szerencsés, hogy az időzítő óra és nem számláló alapon működik, akkor elég ha egyszer beállítja a ki és bekapcsolás idejét és onnantól kezdve a klíma minden nap magától be és kikapcsol az adott időben.
Az időzítőt, általában a TIMER ON, a TIMER OFF, valamint a hőmérséklet állító gombok segítségével állíthatja be.
A beállítás pontos menetét megtalálja a klíma kezelési útmutatójában.
A TIMER ON beállítja az időzített bekapcsolás idejét, illetve be és kikapcsolja az időzített bekapcsolást.
A TIMER OFF pedig nem kikapcsolja az időzítőt, hanem beállítja illetve be és kikapcsolja az időzített kikapcsolást.
Az időzítőtővel bekapcsoló klíma, minden esetben a kikapcsolás előtti utolsó beállítás szerint fog üzemelni.
Ott ahol vegyesen használják a klíma vezérlésére a távirányítót és a wi-fi kapcsolatot, figyelni kell, hogy utoljára mivel kapcsolják ki.
Hibalehetőség lehet, hogy a telefonon és a klíma távirányítóján más-más beállítás akár eltérő üzemmód szerepel.
Érdemes úgy állítani az időzítőt, hogy valamivel a helység várható használata előtt bekapcsoljon a klíma.
Az őszi és tavaszi átmeneti időszakban, a klíma nem lesz kitéve hirtelen, nagy terhelésnek,
ezért várhatóan, fél óra alatt bőven tudja majd teljesíteni a célhőmérsékletet egy kis szobában.
Ugyan ez a felfűtés nagy hidegben már nem állja meg a helyét.
A klímák távirányítójában lévő óra nem követi a téli és nyári időszámítás változását ezért a tavaszi és őszi óra átállításokat manuálisan kell elvégezni. Az óraátállítás egyúttal emlékeztetheti arra is, hogy ideje kitisztíttatni a klímát, nehogy az első kánikulai, vagy fagyos napon jusson eszébe, több ezer másik klímatulajdonossal egyszerre.
Kövessen a Facebookon:
Tegye fel kérdéseit a Klímás fűtés Facebook csoportban:
Olvassa el a többi cikkünket is: